لمینت دندان یکی از محبوب ترین درمان های زیبایی در دندانپزشکی محسوب می شود.این روش درمانی به دندانپزشک کمک می کند تا طول، رنگ و شکل دندان ها را اصلاح کند.همچنین می‌توان شکاف‌های کوچک بین دندان‌ها را برطرف كرد و یا دندان‌هایی که لبه‌های شکسته و ترک خورده دارند را نيز ترميم كرد.

لمینت دندان پوسته ای نازک است که مواد آن از جنس دندان هاي طبيعي است که روی دندان های قدامی و خلفی قرار می گیرد.لمینت روش درمانی مناسبي است كه در کنار جنبه زیبایی، سلامتي دندان هاي ناسالم را تضمين مي كند. از آنجایی که لمینت مشابه دندان های اصلی است تشخیص تفاوت بین لمینت و دندان طبیعی غیرممکن است. با اين تفاوت كه لمینت ها بر خلاف دندان های طبیعی در برابر لکه های چای و قهوه مقاوم هستند. علاوه بر اين لمینت‌ها ظاهر سفیدی بالایی دارند و در برابر سایر فرآیندهای سفیدکننده مقاوم هستند .

انواع مواد و برندهاي لمينت

روکش های چینی يا پرسلن زیباترین و کم ضررترین ماده موجود برای ترمیم دندان است و به ندرت به بافت‌های لثه و بافت‌های نرم اطراف دهان آسیب می‌رسانند. این روکش ها ظاهر لبخند شما را به میزان قابل توجهی بهبود مي بخشند.ماندگاری آنها نيز، معمولاً ۸ تا ۱۵ سال است.روکش های چيني CEREC از نرم افزار سه بعدی با کیفیت بالا استفاده می کنند تا در عرض چند دقیقه لبخندی زیبا برای شما طراحی مي كند.

روكش هاي کامپوزیت از مواد معدنی و آلی ساخته شده اند اما به اندازه پرسلن بادوام نیستند.لمينت هاي کامپوزیت قیمت کمتری نسبت به لمينت چینی دارند. با این حال، به خوبی با رنگ طبیعی دندان شما ترکیب می شوند، اما در طول زمان مستعد ایجاد لکه هستند و ماندگاری زیادی ندارند. این روکش ها یک راه حل دائمی هستند و قبل از قرار دادن نیاز به تراشیدن دندان دارند.اين روكش هابه بافت لثه آسيب مي رساند و بين ۵ الي ۷ سال ماندگاري دارند.

لومینیرها برند ديگري از لمينت هستند كه مستعد شكستگي مي باشند و معمولا ارزان قيمت هستند.لومینیرها معمولا برای درمان دندان های تغییر رنگ و نامنظم استفاده می شوند.

روکش‌های متحرک را روکش‌های چسبنده نیز می‌گویند. روکش های فوری ، لبخندي زيبا بر روي دندان هايتان مي نشاند اما راه حل طولانی مدت نيست.

ما چطور خدمات لمینت دندان را براي شما انجام مي دهيم:

اگر از دندانپزشک هاي با تجربه كمك بگيريد دندان های طبیعی شما با لمینت آسیبی نمی بینند. براي اينكه بفهميم آيا لمينت براي شما مناسب است پزشكان ما از دهان و فک شما عکس برداری مي كنند و با معاينه دندانهايتان بهترين نوع لمينت را ارائه مي دهد. گزينه هاي ديگر به غير از لمينت، کامپوزیت ونیر، باندینگ دندان، ارتودنسی، سفید کردن دندان یا کانتورینگ مي باشد.

مرحله اول: در یک جلسه مراحل آماده سازی مورد نیاز روی دندان ها با دقت ميلي متري اندازه گيري می شود.

مرحله دوم: در همان جلسه دندانپزشک شما مدلی از هر دو دندان فک شما را می سازد .بقیه مراحل به جلسه دیگر حدود یک هفته بعد موکول می شود.

مرحله سوم:مدل‌ها به لابراتوار دندانپزشکی ارسال می‌شوند، لمینت‌ها به صورت پوسته نازک ساخته می‌شوند و در کوره براق‌ ، شفاف‌ و شبیه مینای دندان ساخته مي شوند.

در جلسه چهارم: لمینت ها روی دندان قرار می گیرند .در صورت نصب صحیح در تمام مراحل، لمینت ها با دندان ها یکپارچه می شوند.همچنين، برای بررسی عملکرد لمینت و واکنش دهان شما به لمینت باید یک هفته پس از قسط به دندانپزشک مراجعه کنید.

مشاوره خدمات لمينت

دندانپزشکان ما در ابتدا در مورد هدف شما از انتخاب خدمات لمينت صحبت مي كنند. مثلا براي از بين بردن لكه هاي دندان هاي خود مي خواهيد يا داشتن لبخندي زيبا و موارد ديگر از قبيل تغيير شكا دندان ها يا بستن فاصله بین دندان ها. اهداف زیبایی شما هر چه که باشد، دندانپزشکان ما به شما کمک می کنند روش لمینت و نتایجی که می توانید انتظار داشته باشید را درك كنيد.

ضمانت خدمات لمينت

 

لمينت ها از هفت تا بیست سال براساس مواد خود عمر مي كنند،در حالی که دندان های متصل به آنها و بافت لثه اطراف آن سالم مي مانند. به طور کلی، اگر روکش برداشته شود، می توان آن را دوباره به دندان چسباند. اگر روکش بریده شده باشد، گاهی اوقات می توان آن را ترمیم کرد.در غیر این صورت باید آن را تعویض کرد. با اين حال خدمات لمينت ما ضمانت يكساله مي باشد.

برای چه نوع دندانهایی مورد استفاده قرار میگیرد ؟

لمینت های دندان براي چه افرادي مناسب است؟
• افرادی که از تغییر رنگ دندان رنج می برند و می خواهند همیشه دندان های ظریف تر و درخشان تری داشته باشند.
• افرادی که دندان‌های کوتاهی دارند یا دندان‌هایشان کمی روی هم قرار گرفته است یا شکاف‌های دندانی جزئی دارند.
• افرادی با دندان های ناهموار
• تراز کردن دندان های قدامی و تنظیم خط لثه
• صاف کردن دندان های جلو

نمونه کارهای ایمپلنت دندان